Quantcast

Ezber Bozan Seo Teknikleri

Seo Teknikleri

Tamam belki biraz teknik altyapı ister. Gerçekte seo teknikleri diye bir şey yok ama trend bu şekilde olduğu ve bu anahtar kelime ile arandığı için biraz içerik girmek gerekiyor. Ama geliştirmek için bolca hayal gücüne araştırmacı ruha disipline ve uygulamak için biraz da cesarete ihtiyaç olduğu kesin. Seo teknikleri başlığı altında ele aldığım konuların tümü de birbirinden sınıfı, etki seviyesi, etki süresi ve amacı olarak ayrılır. Kiminde hızlı trafik amaçlanırken, diğerinde uzun vadede sağlam alt yapılar oluşturmak, dönüşümü ye hedeflenmiş olabilir.

Her seo'nun kendine özel teknikleri vardır. En azından olmalıdır. Seobilog'da paylaştığım tüm seo teknikleri Google ve diğer tüm arama motorları üzerinde uygulanabilir. Çoğundaki esas amaç özellikle işe yeni başlayan arkadaşların yaratıcılık yönlerinin ilerlemesine destek olmak. Ancak verdiğim tekniklerinde sıradan olmadıklarını belirtmek isterim.

Sonuçta bu işte dirsek çürütmüş olan eskiler çizgilerinden vazgeçmez, yeniliklere de kolay kolay adapte olmazlar. Kimi için seo teknikleri video üzerine odaklanmak kimi içinse en güncel seo teknikleri. Sitede anti seo teknikleri üzerine konu yok. Bazen temel seo teknikleri işlenirken kimi zaman hızlı ve basit kimi zamansa ileri seo teknikleri gibi çeşitlemelere gidilecek. Tabi en çokta seo uyumlu makale teknikleri gibi konuları tetikleyecek cinsten içerikler olacak.

Uygulamalı Seo Teknikleri Listesi

Listede yer alan tüm seo teknikleri, etki süreleri ve sınıfları açısından farklılıklar gösterir. Tamamı da tecrübe edilmiş güncel SEO Teknikleri olup diğer kriterlerin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca zaman içinde yer vereceğim yine seo ile ilgili makaleler de seo uzmanı olmayı hedefleyenler için tıka basa teknik bilgilerle dolu olacaktır. İşte sürekli güncellenen listemiz:

 1. Exif Backlink
 2. Filtreden Çıkmak
 3. Dmoz Bağlantı
 4. Gazetelerden Backlink
 5. Benzersiz Fotoğraf Kullanımı
 6. Backlinkleriniz Kaybolmasın
 7. Site İçi Optimizasyon (matematiksel)
 8. Resimleri Data'ya Dönüştürme
 9. Otoriter Sitelerden Bağlantı
 10. Rakiplerin Backlinkleri Ayağınıza Gelsin
 11. Kürasyon
 12. Anahtar Kelimeler Üzerine
 13. Rakiplerin Backlink Kaynakları
 14. Qr ve Seo
 15. Anında Sıralama Yükseltme
 16. Seo Uyumlu Kategori Oluşturma
 17. Resim Yükleme Siteleri ile Keyword Güçlendirme
 18. Sıkıştırma Oranları
 19. Transkript

Seo Teknikleriyle İlgili Uyarılar

Eğer optimizasyon hakkında bilginiz yoksa tekniklere geçmeden önce seo nedir konusuna ve seo rehberi başlıklarına göz atmalısınız. Ajandama baktığımda, uzun yıllar boyunca notlarını alıp kimini rafa kaldırdığım kimini ise hala devam ettirdiğim ve en etkili seo teknikleri başlığım altında 100'e yakın ve benzersiz diyebileceğim bir çok ezber bozan seo teknikleri birikmiş. İçlerinde wordpress, eticaret ve kurumsal siteler için teknikler de olacak. Zamanım elverdiğince mini mini seo ipuçları şeklinde her türlü bilgiyi eklemeyi düşünüyorum. Başlık sürekli güncelleneceği için ana menüye koymaya karar verdim. Hatta geçen gördüm kimileri seo optimizasyonu diyor buna. Neyse, hem ücretsiz hem de yeni yeni seo teknikleri görmek isterseniz seobilog uzun bir süre oyunda olacak. :)
Sevgiler