Quantcast

SAYFALAR

2 May 2017

iPhone X İnceleme

Seo stratejileri ile ilgili bir sitede iPhone X'in ne yeri olabilir ki? iPhone X ışığında hem teknolojisini inceleme hem de bunun seo endüstrisine katkılarının neler olabileceğine ilişkin katma değerli bir bakış açısı!

Anahtar kelimeler bir seo için candır. iPhone terimi, altıncı modelinin çıktığı 2014 yılında 9 milyonun üzerinde aranma hacmine ulaştı. 2016 yılındaki yedinci versiyonunda ise 6 milyonluk bir hacme ulaştı. Bakalım terim bu yıl kaç aranma alacak. Google trends desteği ve Google anahtar kelime planlama aracına bakılırsa sekizinci versiyon şimdiden milyonu çoktan aşmış durumda.


iPhone trends
iPhone Trend ve Aranma Hacmi

Kapsamlı bir seo stratejisi izleyenler için Eylül ayı sonunda çıkacak rakamların önemi çok yüksek. Sonuçta bu bir pazarlama ve herkesin sıralamalarda birinci olmak için savaştığı, işin seo ayağını ilgilendirdiği kadar sem ayağını da ilgilendiren bir konu. Bakalım seo teknikleri serisinin ondokuzuncusunu işlediğimiz konu gereği bu makale nasıl bir yer edinecek.


iPhone X İnceleme

Temelleri 10 yıl öncesine dayanan bir rüya nihayet gerçekleşmek üzere. Tamamı ekrandan oluşan bir iPhone tasarımı. Artık iPhone X, somut bir obje olmanın ötesine geçerek deneyimin kendisine dönüşüyor.


OLED PANEL

Bir bütün olarak tasarlanan kasa ve ekran yepyeni bir birliktelik anlayışıyla aygıt ve ekran arasındaki sınırları ortadan kaldırıyor. iPhone X için özel tasarlanmış OLED panel yanlara katlanarak dış yüzeyle kusursuz bir birlikteliğe imza atıyor.

Oled Panel
Oled Panel

Mekanik düğmeler, yerlerini dokunuşlara ve doğal hareketlere bırakıyor.

Mekanik Düğmeler
Mekanik Düğmeler

Ana ekran düğmesi yok. Ana Ekran’a dönmek için tek bir kaydırma hareketi yeterli. Daha duyarlı dokunmatik sistem sayesinde iOS 11’deki hareketler çok daha akıcı.

Duyarlı Dokunmatik Sistem
Duyarlı Dokunmatik Sistem


CAM KASA ve KABLOSUZ ŞARJ

Parlatılmış paslanmaz çelik şerit, suya dayanıklı ve tamamı camdan oluşan tasarımı daha da güçlendiriyor. Bu yeni cam formülasyonu sayesinde bir akıllı telefonda kullanılan en dayanıklı cam elde ediliyor ve kablosuz şarj teknolojisi ilk kez iPhone’a geliyor.

Kablosuz Şarj
Kablosuz Şarj


TRUE DEPTH KAMERA

Yeni TrueDepth kamera sisteminin tamamı bu minicik alanda yer alıyor ve olağanüstü derinlik algılama teknolojisini kullanarak telefonunuzun kilidini tek bakışla açmanızı sağlıyor.

TrueDepth Kamera Sistemi
TrueDepth Kamera Sistemi

Derinlik Algılama
Derinlik Algılama
TrueDepth kamera aynı zamanda yeni deneyimlere imkan sağlıyor. Örneğin, yüzünüzdeki 50’den fazla kasın gerçek zamanlı haritasını çıkararak emoji’lere hayat verebiliyorsunuz.





İsterseniz mutlu olabilir, isterseniz üzgün takılabilir veya öfkenizi gösterebilirsiniz. Ve böylece emojiler yoluna artık animoji olarak devam edecek gibi görünüyor. Peki animoji nedir? Hareketli emoji ama sizin ruh halinizi yansıtabilen, hareketli bir emoji.



FACE ID

Face ID adını verdikleri bu teknoloji, 30.000’in üzerinde görünmez noktayı kullanarak yüzünüzün eşsiz geometrisini haritalıyor.

Face ID
Face ID


A11 BİONİK ÇİP

Toplanan veriler, türünün ilk örneği olan A11 Bionic çipteki nöral sistem tarafından analiz ediliyor.

A11 Bionik Çip
A11 Bionik Çip

iPhone’unuz şimdi sizi karanlıkta bile tanıyabiliyor ve geçirdiğiniz fiziksel değişikliklere adapte oluyor. Böylece yüzünüz, güvenli parolanız haline geliyor. Yani tek bakışla telefonunuzun kilidini açabiliyorsunuz.

Karanlıkta Yüz Algılama
Karanlıkta Yüz Algılama

PORTRE IŞIĞI

Şimdi hem ön hem de arka kamera Portre moduna sahip ve ilk kez ortam ışığını siz belirleyebiliyorsunuz.

Portre Modu
Portre Modu

Temel fotoğrafçılık ilkelerine göre tasarlanan Portre Işığı özelliği, stüdyo ışığı kalitesinde efektler yaratıyor.

Işık Efektleri
Işık Efektleri


ÇİFT KAMERA SİSTEMİ

Arka tarafta yer alan çift kamera sistemi tamamen en baştan tasarlanmış ve A11 Bionic çiple daha da akıllı hale gelmiş.

Akıllı Kamera
Akıllı Kamera


GÖRÜNTÜ OPTİMİZASYONU

Yapay öğrenme teknolojileri sayesinde kameranız kadrajınızda neler olduğunu algılıyor ve siz daha fotoğraf çekmeden görüntüyü optimize ediyor.

Görüntü Optimizasyonu
Görüntü Optimizasyonu


ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK

Her gün kullandığımız kamera şimdi çok daha fazlasını sunuyor ve iOS, dünyanın en büyük artırılmış gerçeklik platformu haline gelirken yapabileceklerimizin sınırlarını yeniden belirliyor.

Artırılmış Gerçeklik
Artırılmış Gerçeklik

İşlenen konunun esas amacı tabi ki iPhone X inceleme ya da özellikleri sunmak değil, uzun bir aradan sonra yer verdiğim Seo Teknikleri 19 için katma değerli olabilecek örnek bir içerik girmekti. Ancak yine de; artırılmış gerçeklik, görüntü optimizasyonu, FaceID ve benzer teknolojiler daha önce 2 başlık olarak ele aldığım yapay zeka ve yapay zeka gelecek konularında da bahsettiğim gibi işin sadece öncü adımları.

Seobilog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)