Quantcast

SAYFALAR

2 Şub 2016

Seo Teknikleri 017 | Resim Yükleme Siteleri

Resim Yükleme Sitelerinden Sıcak Trafik

Seo Teknikleri : 017
Sınıfı : Site Dışı Seo
Seviye : Basit
Etki Seviyesi : Siteye ve Albüme bağlı
Etki Süresi : Linkin indeks alma süresine bağlı.
Amaç : Marka bilinirliğine katkı + sıcak trafik


Olay çok basit; Resim yükleme sitelerine resim yüklüyoruz. Ama yüklerken başlık ve açıklama kısımlarına anahtar kelimemizi de giriyoruz. Nasıl;
  1. Sitenizde açtığımız konu içinden bir görsel seçin.
  2. Başlık ve açıklama girmemize izin veren bir resim yükleme sitesini açın.
  3. Gerekli alanları da doldurarak resminizi yükleyin.


Eğer otoriter bir site seçmişsek, girilen anahtar kelimeler ciddi sıralama alabiliyor ve ayrıca ilgili siteyi takip eden kişiler de yaratıcılığınıza bağlı olarak sitenize ulaşma şansına sahip olmuş oluyor. Konuyu tamamlamadan bir kaç örnek site ismi de verelim;

  • hizliresim.com
  • tinypic.com
  • postimg.org
  • imgur.com

Not: Teknik basit ve aslında eski. Ama bu şekilde kullananlar pek bir az (incelerseniz yüklenen resimlerin çoğunda açıklama yok!). Yine de işe yarıyor mu, evet yarıyor. En etkili sonuçlara ulaşabilmek için bu sitelere üye olmalı, albüm yapılmalı, yüklenen resimler ilgi çekici olmalı (hatta caps'ler bu ara çok ilgi görüyor) ve keyword olarak site adresini de barındırmalı. 

Aşağıda bu site için örnek çalışmayı görebilirsiniz. Ben sitemin ana ekranını girdim. Yükleme yaparken özellikle marka isminizle beraber ek anahtar kelimeler kullanırsanız sıcak trafik elde etme şansına da sahip olabilirsiniz.


Örnek Çalışma ve Sonuç:

Örnek olması için title bölümüne "Seo Teknikleri Bloğu Seobilog" yazmıştım ve aramamı "kelimesi kelimesine"  yaparak ve "Seo Teknikleri Bloğu" şeklinde arattım. İndeks alan sayfamız 3. sırada geldi. Kelime basit olabilir ama yine de gücünü göstermesi açısından oldukça önemli. Serp'deki durumsa aşağıda;Bu ve benzeri sitelere yüklemeler yapılabilir hatta bunun için uygulama da yapılabilir. Artık gerisi hayal gücünüze ve/veya ekonomik durumunuza bağlı. Kalın sağlıcakla :)


Önceki tüm başlıklar için seo teknikleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)