Quantcast

20 Tem 2015

Seo ve Zaman Yönetimi

Detaylara saplanıp kalıyor, esas önemli işleriniz aksıyor mu? Zamanınızı planlayamıyorsanız işiniz zor. Bence kendinizle yüzleşme vakti!


Teknik ayrıntılar önemli. Ancak birde işin zaman yönetimi var; ki bu hem seo hem de hayatımızın tüm aşamalarında önemli bir role sahip. Önemseyin ya da ayrıntılarda kaybolun, seçim sizin. Çok uzun yazıyormuşum o yüzden kısa tutuyorum. :)

Zamanı planlayamazsanız başarısız olma şansınız yüksek demektir. İşte bulunduğum tüm platformlarda ekranın altına yapıştırdığım ve tüm çalışanlarımın da önlerine koyduğum 4 madde;

1) Acil - Önemli
2) Acil değil - Önemli
3) Acil - Önemli değil
4) Acil değil - Önemli değil

Her ne yapacaksam önce bu 4 maddeye bakıp kendi kendime soruyorum; Yapacağım işlerden hangileri ilk maddeye giriyor?

Önünüzde bir müşterinizin 20 liralık işi var. Bir de size 10.000 lira kazancın kapılarını açabilecek bir projeniz olduğunu düşünün. Gönül tabi ki öncelikle projenizi yapmak ister. Ama HAYIR! Proje ikinci maddeye girer, acil değildir ama önemlidir. Sizi yarına taşıyacak bir adımdır. Ama bugünü kurtarmak için yapılması gereken ilk iş, liralık olandır. Yapılmalı ve hemen nakde dönüştürülmelidir. Evet, SEO disiplin ister, disiplinse iyi bir zaman yönetimi.

Üretkenliğinizi artırmak, kendinizle yüzleşmek, gün içinde hangi işe ne kadar vakit ayırdığınızı öğrenmek ister misiniz? Bununla ilgili çokça program var ama bence en iyilerinden biri TOGGL. Aylık 5$ gibi de bir ücreti var. Belki de kendinizle yüzleşme vaktiniz gelmiştir, ne dersiniz? :)

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Seo'dur seo :)