Quantcast

31 Tem 2015

Sıralama Takip Araçları

Amatörlükten çıkma vakti! Sıralama takibi üzerine profesyonel anlamda araçları varken hala kullanmıyor, performansınızla yüzleşmiyorsanız işiniz zor. Ekonomik ve pratik olsun, her seo kullanabilsin dedim süsleyip püslemedim, işte en ince detaylarıyla araçların listesi;


Uygulamaların tamamı web tabanlı olup, anahtar kelime takibi için ekonomik ama profesyonel araçlardır. Hemen hepsi 4 büyük arama motorunda sorgular. Raporlamalar Pdf, Csv, Google Drive vb. olarak aktarılabilir, alarm kurarak mail alınabilir ve rakiplerle karşılaştırmalar yapılabilir. Ayrıca eklenebilen anahtar kelime sayıları ve açılabilecek ek proje (site) sayıları gibi farklılıkları vardır. Android üzerinde çalışanlar da var ancak konudan uzaklaşmamak için bunlara yer vermedim.

Liste, webmaster'ların en sık kullandığı güncel araçlardan oluşuyor. Fiyatlarda en düşük paketleri baz aldım. Listenin esas amacının, "düşük bütçeli" seo'ların da profesyonelce sıralama takip araçları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak olduğunu hatırlatmak isterim. Yine de dileyen Moz vb. daha üst düzeyde uygulamalar da kullanabilirler.

İşte Googlede kaçıncı sıradayım diye soran tüm seolar için web tabanlı ve zahmetsiz profesyonel sıra bulucu takip uygulamaları;


1) ACCURANKER [ 20$ ]

Kk bilgileri istemeden 14 gün deneme hesabı veriyor. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Aylık 20$ ile 150 kelime takibi, sınırsız proje (domain) ekleyebilme ve aynı kelimelerde domain başına 2 rakip takibi, desktop ve mobil sıralamalarına ayrı ayrı bakabilme, eklediğiniz domaine ilişkin 4 sosyal hesabı takibi, Google Analytics ve Search Console entegrasyonu, günlük haftalık aylık otomatik mail rapor alabilme ve Api desteği gibi özelliklere sahip. ("www.accuranker.com")

2) AUTHORITYLABS [ 24$ ]

Deneme süresi 30 gün (kk istemiyor). Kendi yağıyla kavrulan seo'lar için fiyat yüksek sayılır. Aylık 24$'a 100 kelime ve 10 proje ekletiyor. Arayüz eh işte idare eder ama biraz ağır çalışıyor. Api entegrasyonu var. Aylık aranma hacimleri ve 3 arama motoruna ilişkin sonuçlar tek ekranda görülebiliyor. Ben tercih etmesem de kullanan seo sayısı oldukça fazla. ("www.authoritylabs.com")

3) BUNNYRANK [ 2,45$ ]

10 proje 10 kelime ücretsiz, kk istemeyen demo hesap veriyor. 25 kelime için aylık 2.45$ fiyat oldukça cazip. Tam kullanıcı dostu arayüze sahip. Kafa karıştıracak ekstra hiç bir şey yok. Siteni ve kelimelerini ekle, raporunu ayarla mail gelsin bitti. Kelimeleri biraz geç güncelliyor ve tam olarak tutturduğu da söylenemez seobilog olarak tutmadım yine de seçim sizin. ("www.bunnyrank.com")


4) LIGHTSERP [ 1$ ]

En hızlısı en doğrusu en basiti. Üstelik aylık ücrette almayan Google sıra takip aracı. Kredi usulü çalışıyor, tükendikçe yükle. Örneğin; Kelimesine günde 0,0034$'dan 10 kelime için 15 günlük yükleme yapabilirsiniz (0,0034x10x15=0,5$). Ancak üzülerek söylemeliyim ki, verdiği hizmeti bir kaç ay önce durdurdu. Ne yazık ki böylesine kaliteli bir hizmet artık tarih oldu. ("www.lightserp.com")


5) PRORANKTRACKER [ 15$ ]

Fiyatına göre süper ötesi. 2 domain ve 20 kelimeyi ücretsiz sunuyor. Mail onayı istiyor, kk bilgilerine gerek yok. Eklenen projelerde ülke, şehir ve dil ayarlamaları yapılabiliyor. Sonuçları birden fazla arama motoruna göre tek görüşte mobil ve desktop ayrımı da yaparak sunabiliyor. Kelimelerin aranma hacimleri de sıralamalar da gayet başarılı. Çok geniş raporlama seçenekleri, Dropbox veya Google Drive desteği gibi ek özellikleri var. Arayüz kullanımının çok çok basit ve hızlı, grafiklerin motivasyonu artırıcı olduklarını söyleme ihtiyacı bile duymuyor, on numara beş yıldız diyor ve seobilog olarak öneriyorum. ("www.proranktracker.com")

6) SERPBOOK [ 10$ ]

150 kelime ve 50 proje için 10$ bence süper. Şu anda demo sunmayan Serpbook benim favorilerimin başında geliyor. Desktop + mobil arama ayrımı, kelime eklerken anlık değişen öneri listesi, 3 arama motoruna ilişkin sonuçlar, pdf csv raporlama, her kelimenin geçmişine ilişkin ayrı ayrı grafik sunumu gibi özellikleri ve çok çok basit bir arayüze sahip. ("www.serpbook.com")

7) SERPCLOUD [ 5$ ]

50 kelime için 5$ alıyor. Eğer site ve kelime sayınız fazla değilse bence tek geçilecek en iyi sıralama aracı. Arayüzde gayet anlaşılır. Pdf, Excel ve Jpeg rapor seçeneği, rapor paylaşım bağlantısı, Google Analytics entegrasyonu, normal ve mobil aramaların yanı sıra Youtube için de proje oluşturabilme. ("www.erpcloud.com")

8) SERANKING [ 7$ ]

Çok basit arayüz. Aktivasyona gerek yok, üye ol, alan adını gir, dili ve arama motorunu seç, 5 kelime ekle bitti. 5 kelimeden sonra aylık 2 euro verirseniz 500 kelimeye kadar yolunuz var ama güncellemeler haftalık gerçekleşiyor. Eposta alarm oluşturulabiliyor. Eğer başkalarını da davet ederseniz ekstra anahtar kelime hakkı veriyor! ("www.rankscanner.com") Rankscanner'ın artık kullanılmadığına ilişkin bir e-posta geldi. Bu yüzden üstteki açıklamayı kaldırdım. Gelen e-posta da başka bir öneri vardı. Deneme şansım olmadı ama yine de yer vermek istedim. Dener denemez ilk fırsatta fikirlerimi yazarım.
("www.seranking.com")

9) RANKRANGER [ 49$ ]

Çıtayı biraz yükseltip ek seçenekleri de olan rankranger'e yer vermek istedim. 10 kampanya, 3 rakip ve 250 anahtar kelime için aylık 49$ istiyor. 30 gün demo veriyor, sadece mail aktivasyonu yetiyor. Kampanyanı oluştur, ülke ve arama motorunu seç, anahtar kelimelerini gir, bitti. Günlük haftalık aylık değişimler, backlink ve PR değişimleri, Domain analiz bölümünde sosyal medya beğenileri, Majestic Ahrefs Moz Dmoz Alexa vb. bilgiler, Google Analytics ve Search Console entegrasyonu, Sayfa içi anahtar kelime analiz sütunu (On Page Seo - Örnek PDF burada) ve daha bir çoğu. Konumuz detaylı tanıtım olmadığı için fazla uzatmadan gerisini size bırakıyorum. ("www.rankranger.com")

10) SEORCH [ 10$ ]

İşte benim en sevdiğim. Hiç öyle süse püse gerek yok, 100 kelime 6 rakip takip 10$. Sıralama kontrolü, rakiplerin durumu, aranma hacimleri, cpc ve rekabet oranları, Pdf, csv, Google drive'a export vb. hem hızı hem de pratikliği açısından benim hoşuma gidiyor, top sizde. ("www.seorch.eu")

11) RANKTRACKR [ 22$ ]

100 kelime, 20 proje için 22$ istiyor. Henüz incelemedim. ("www.ranktrackr.com")


12) RANKTRACKER [ 19$ ]

Güncellemeleri günlükmüş. 100 kelime, 5 proje 19$. Proje başına 3'er tanede rakip site eklenebiliyor. Henüz incelemedim. ("www.ranktracker.com")


13) SEOPOWERSUITE [ 0$ ]

Henüz incelemedim, site ve kelime sınırı yok. Ücretsiz paket hariç en küçük paketi 125$. ("www.seopowersuite.com")


14) SEORANKING [ 7$ ]

Test etmedim, şöyle bi yüzeysel baktım ama gayet profesyonelce görünüyor. 5 site ve 50 kelime günlük olarak takip edilebiliyor. ("www.seranking.com")


15) SEORANKING [ 7$ ]

Fiyat 50 anahtar kelime ve 5 site için. Kelimelerin aranma hacimleri, eklediğiniz kelime grubundaki ilk 10 rakibinize ilişkin veriler, eklediğiniz siteler hakkında teknik verileri, Google Analitik entegrasyonu, lokasyon seçimi, Anahtar kelime gruplama, rapor olarak çıktıda sunan site sağlık kontrolü ve önerileri (beta), eklenen siteye göre sosyal medya planlama ve önerileri, ekstra araçları ve çok daha fazlasını barındıran yarı profesyonel bir seçim olabilecek, fiyatına göre çok çok iyi bir alternatif. 1 yıllık ver kurtul :) Sıralama güncellemesinin haftalık yapılmasını isterseniz fiyat aylık 4.2$'a düşebiliyor. Türkçe arayüzü şimdilik yok. Yukarıda eklemeyi unutmuşum ama kesinlikle bunu da öneriyorum ya da en azından 14 günlük deneme olarak incelenmeyi kesin hak ediyor. Arayüzü görmek isterseniz demo sayfası var. ("www.seoranking.com")

Web Tabanlı Anahtar Kelime Takip Araçları

SİTE KELİME DOMAIN $
Accuranker 150 2 19,9
Authoritylabs 250 50 49,0
BunnyRank 25 25 2,45
Lightserp 100 10,2
Proranktracker 250 15,0
Serpbook 150 50 9,95
Serpcloud 50 4,99
Serpiq 500 49,0
Seorankmonitor 100 1 19,0
Seorch 100 10
10,0
Serpwoo 750 49,95
Linkbird 110,0
Semalt 100,0
Wordstream 199,0
Serps 497,0Yukarıdaki sıralama takip araçları haricinde ücretsiz veya farklı hizmetlerde veren Rankerizer, Ezeeranktracker, Lxrseo, Cuterank, Longtailpro ve Cleverstat da hem diğer arama motorları hem de Google sıralama takip için önerebileceğim diğer uygulamalardır. İncelemek ve seçmek size kalıyor.

Yukarıdakiler her seoya uymayabilir hacmi büyük olan site sahipleriyse, 50$'lık Serpwoo, 100$'lık Semalt, 110$'lık Linkbird, 200$'lık Wordstream ve 500$'lık Serps'i de inceleyebilir.


Editörün Seçimi :) Aslında benim tercihim kapanmasaydı hızlı ve aylık üyelik gerektirmediği için Lightserp'den yanaydı. Listeye önermeyeceğim hiç bir uygulamayı koymadım, hepsini test ettim, bir yerden araklamadım, çeviri yapmadım ve her biri için tek tek görüşlerimi açıklamalarına yazdım. En doğru seçim; bir iki saatinizi ayırıp, deneyip fiyat/performans olarak gözlemleyip yola öyle devam etmenizdir. Tabi yüksek bir performansın iyi bir seo rehberi eşliğinde hareket etmek ve kendinize farklı seo teknikleri üretmek olduğunu da yazmadan geçmeyelim ki site içi optimizasyonumuza da katkısı olsun değil mi :)

Araştırmadım ama bu işi profesyonel anlamda yapan Web Tabanlı Türkçe anahtar kelime takip uygulamaları varsa ("keyword Ranking Tools"), sayfamda bu araçlar içinde bir liste oluşturabilirim! Hani terler ya "herkese lazım" işte bu uygulamalarda her seoya lazım dediklerimizden :) Faydalı olmuş olması ümidiyle esen kalın.


Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)