Quantcast

SAYFALAR

19 Haz 2015

Adobe Spark

Sunum hazırlamak kabustur ama önemlidir. Aslında açık bir pazarlamadır. Yerinde kullanıldığında backlink kazandırır ve dolaylı yoldan seo adına önemli rol oynarlar. İşte Adobe Spark (Artı yeni ismi bu. Bu yüzden konuyu güncelledim. Eski adı Adobe Slate) bizlere hem backlink kazandıran hem de tanıtımlarımızı pratikçe yapabilmemize imkan sağlayan bir uygulama.
Hem günü boş geçmemek hem de katkı sağlayacak bir uygulamaya -kısaca- yer vermek istedim. Genelde Adobe uygulamalarını kullanıyorum ama ahkam kesmeye gerek yok çünkü bende ilk kez kullanıyorum :) Gerek bu satırları yazmak gerekse aşağıda örneğini verdiğim sayfayı oluşturmam 10 dakikamı bile almadı. İşte Adobe Spark ile hazırladığım "test" sayfası;
Peki Adobe Spark nedir ne iş yapar: Sunum hazırlamanıza yardımcı olur. Makale falanda ekleyebilir, paylaşabilirsiniz. Oldukça kolay kullanımı var. Üstelik sayfalar indexde alıyor. Tabletimde deneme amaçlı indirip, neymiş diye kurcalarken, örnek sunumu hazırlamam ve yayınlamam 5 dk bile almadı. Peki Adobe Spark ile neler yapılabiliyor bakalım:


  • H1, H2 başlık seçebilme
  • Resim ekleme
  • Bağlantı (link) ekleyebilme
  • Font seçimi
  • Yeni sayfa ekleme
  • Responsive özelliği
  • ve anında yayına alma
  • ...


Fazla gevelemeye gerek yok. Adobe Spark hakkında söylenebileceklerin özü bunlar. Eğer birilerine pratikçe sunum yapma ihtiyacınız varsa, modern temaları ile dakikalar içinde sununuzu hazırlayıp, dilediğiniz sosyal medya ve diğer platformlarda paylaşabilir, hem tanıtımınızı yapmış hem de geri bağlantılar kazanmış olursunuz. iTunes'den indirilebiliyor. Tablet haricinde veya Windows'da kullanılıyor mu bilmiyorum, biraz kurcalarsanız katkısı olabileceğini düşündüm. Ha diyeceksiniz ki seo ile ne ilgisi var? E size backlink veriyor daha ne olsun :) Olta benden balık tutmak sizden :) Ulaşım içinse "Adobe Spark" adresini kullanabilirsiniz.

Sevgiler

2 yorum:

Adsız dedi ki...

info almış, adobe'den link daha ne olsun (:

Kırıkkale Hopörlör Tamiri dedi ki...

Uzun zamandır seo konusunda araştırmalar yapıyorum birçok blog makale kitap vs vs okudum araştırdım, ama sizin kadar güzel anlatanı görmedim. Çok merak ediyorum ne iş yapıyorsunuz? .net yazılım vs bir şeyler gördüm bu profil size mi ait. Sizi ekledim takip etmek isterim.

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)