Quantcast

SAYFALAR

11 Nis 2015

Seo Teknikleri 010 | Rakiplerin Backlinkleri Ayağınıza Gelsin

Rakipler Neler Yapıyor? Anında Haberdar Olun

Seo Teknikleri : 010
Sınıfı : Site dışı seo
Seviye : Her düzey
Etki Seviyesi : Yüksek
Etki Süresi : Bağlantıya bağlı
Amaç : Rakip kaynaklarını öğrenme


Olay şu: Tam da Garfield severler için. Hiç yorulmadan rakiplerimizin aldığı bağlantılar ayağımıza gelse nasıl olurdu? Bırakın rakipleriniz "ahey ahey işte yeni backlink" diye araya dursun, siz de üstüne konun :) Neyse, şimdi sizi topu topu birkaç adımdan ibaret kurnazca, basit ama çok etkili bir seo tekniği ile baş başa bırakıyorum, buyrun;

1) Önce Google Alarm sayfasına giriyoruz. 2) Kimi izlemek istiyorsanız onun adresini yazıyoruz. Tırnak içinde de yazabilirsiniz hatta www ön takısını eklemeyin. Ya da izlemek istediğiniz bir anahtar kelimeyi de takibe alabilirsiniz. 

3) Seçenekler bölümünden ayarlarınızı yapın. Sıklık seviyesini "anında" olarak işaretlerseniz, takip altına aldığınız site her kimse, yayınlanır yayınlanmaz belirtmiş olduğunuz mail adresine düşecektir :) Tabi "kaynaklar" ve "dil" bölümünü de işaretleyerek daha spesifik sonuçlara ulaşabilirsiniz.4) Arama sorgusuna yazdığınız kelimeye göre sayfanızın biraz aşağısında "web" bölümüne ilişkin sonuçlar göreceksiniz. İşte sizi en çok ilgilendiren satırlar, kaynaklar, bağlantılar, her birşey burada. Rakipleriniz hangi seo tekniklerini nasıl ve nerelerde uyguluyor, heeeepsi önünüzde. :)

Ve üstelik tüm bunlar "ding dinggg" diye epostanıza kadar gelecek. E artık sorgu bölümüne neleri nasıl yazabileceğiniz!, kaynağı gördükten sonra nasıl değerlendireceğiniz hayal ve iş gücünüze kalmış! Ama derseniz ki "bu ne biçim seo tekniği", ona bir şey diyemem. Olaya nasıl baktığınıza bağlı. Ha bu arada, ille de Google alarma bağlı değilsiniz. Aynı mantıkta başka başka, hatta daha iyi sayılabilecek nice alternatiflerde var, belki biraz araştırmanız gerekebilir. Kalın sağlıcakla.


Önceki konu Seo Teknikleri 009 : Otoriter Sitelerden Backlink Almak

Sonraki konu Seo Teknikleri 011 : Kürasyon ve Seo


Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)