Quantcast

4 Nis 2015

Adım Adım Domain Authority Yükseltme

Alan adı otoriterliği yani Domain Authority yükseltilebilir mi? Evet yükseltilebilir. İyi bir seo çalışmasının can damarıdır. Ama DA'yı direk etkileyecek tek tuşluk sihirli bir değnek yok. Bunun için birbirine bağlı zincirleme adımlar dizisinin başlatılması gerekir. Yani oyun ilk baştan doğru bir şekilde kurgulanmalıdır. Neyse fazla uzatmadan neler gerekiyormuş adım adım maddeleyelim; 1. Yeni Bir Eposta
  Kirlenmemiş, spam sitelerde paylaşılmamış ve telefon onaylı bir eposta hesabı, bu işin ilk ve en önemli adımını oluşturuyor.
 2. Sağlam Profil Hesapları
  Eğer tamamını kontrol altında ve aktif olarak tutabileceğinize inanıyorsanız birden fazla yerde hesap açmak en sağlıklı olandır. Bunun için Google Plus iyi bir başlangıç olacaktır. Bu adımın en önemli kısmı, istenen bilgilerin %100'ününde tam olarak girilmesi. Profilinize yerleştireceğiniz linkler ve özellikle kök anahtar kelimenize bağlantı vermeniz demek, işin %20 sini bitirdiniz anlamına geliyor. Biraz daha fazla detay için profil bağlantıların seo'ya etkisi konusuna göz atmalısınız.
 3. Marka Bilinirliği
  İsminizi pekiştirmek ve sağlamlaştırmak ve aynı zamanda yine kök kelimenizde yükselmek için (bağlantı vermeyi unutmuyoruz) 3 farklı sosyal medyadan açacağınız hesaplar, işin hızlanmasına yardımcı olacaktır.
 4. Paylaşım Sıklığı
  Sitenize eklediğiniz içerikleri, açtığınız sosyal medya hesaplarında da paylaşın. 2 önemli kriter var: Benzersiz bir cümle ile paylaşın ve otomasyona bağlamayın.
 5. Güven Meselesi
  Sitenizde alan adınızla ilgili bir kaç resmi belgeye yer verin. 200 liraya falan alabileceğiniz bir marka başvurusu belgesi bile olabilir. 
 6. Kayıt Tarihinin Eskiliği
  Çokta yüksek bir etkisi yok. Ama 10 yıl ve üzeri bir alan adı ile başlama imkanınız varsa çok daha iyi olabilir. Eğer böyle bir imkanınız yok, ama aklınızda güzel bir proje varsa, hemen aklınızdaki alan adını alın, "hazırlık aşamasında" şeklinde bir içerikle beraber aktif edin. Bırakın yıllansın. Nasılsa tonla bot gelip, bi dünya whois kazanacaktır.
 7. Aktiflik Süresi
  Aldığınız ya da alacağınız alan adı, ilk günden bu yana aktif bir şekilde yaşantısına devam etmişse, on numara beş yıldız bir başlangıç olur. Aldığı ziyaretçi sayısının bir önemi yok, isterse günlük 20 olsun.
 8. Spam Paylaşımların Sıklığı
  Siz istediğiniz kadar temiz olmaya gayret gösterin. Nasılsa bazı paylaşımlar spam olarak algılanacaktır. Siz yeter ki spam paylaşım sıklığını minumum tutmaya çalışın ve varsa eğer, spam bağlantılardan kurtulmaya bakan.
 9. 302 Yönlendirmeleri
  Bakın 301 demedim, 302 dedim. Az bile olsa ziyaretçisi olan siteler satın alıp, eski indekslerini uçurup, siteyi 302 ile yönlendirin. Eğer sitenizin ana konusu ile doğrudan ilgili bir siteyi yönlendirirseniz DA'nın yükselmesinde önemli bir ivme kazanırsınız.
 10. Tanıtım Yazıları
  Bakın, sitedeki yazılarınızın paylaşımlarından değil, kök domain'in paylaşımlarından bahsediyoruz. Muhakkak ki tanıtım şart. Geniş kitlelerce tanınmanız lazım. Sitenin tanıtımı için yayınlattığınız tanıtım yazılarının DA üzerindeki etkisinin yüzdesi çok büyüktür. Bunun için tanıtım yazıları ve anahtar kelime yoğunluğu konularına göz atabilirsiniz.

Belki bunlar çoğumuzun bildiği ama göz ardı ettiği kalemler. Alan adı otoriterliğinin yükselmesi demek, sayfa otoriterliğinin yükselmesi ve dolayısıyla çok daha yüksek sıralamalar elde etmek demektir. Nasıl ki farklı seo teknikleri sitemizi besleyen unsurlarsa alan adı ve sayfa otoriterliği konusuda en az bu tekniklere kadar önemli satır başlarını içerir. 

Sevgiler

1 yorum:

ZeGo dedi ki...

Bu ve daha önce ki yayinlamis oldugunuz yazilar icin bir teşekkür edeyim dedim. Oku çık, oku çık ayip olmasin :)

Yorum Gönderme

Seo'dur seo :)