Quantcast

18 Mar 2015

Seo Teknikleri 009 | Otoriter Backlink Alma

Rakiplerinin Omzunda Yüksel. Haber siteniz olmadan haber sitelerinde haber olun, gerçek trafik çekin.

Seo Teknikleri : 009
Sınıfı : Site dışı seo
Seviye : İleri Düzey
Etki Seviyesi : Çok Yüksek
Etki Süresi : Günlük
Amaç : Güçsüz Siteye Gerçek Trafik


Olay şu: Google bu aralar adını sıkça duyduğunuz "Bilgiye Dayalı Güven Algoritması"na sırtını vererek ilerliyor. İşte size seo teknikleri arasından kral bi teknik, hemde canlı canlı ve bir ilk. 

Google'ın yeni anlayışı "Güven" üzerine. Güven kazanmaksa otoriter olmayı gerektiriyor. Ya peki sıkı içerikler hazırlayabiliyor ama henüz otoriter değilseniz ne olacak? İşte bu yazı, önceki seo teknikleri arasından sıyrılmayı başaran, türünün ilk örneği. Çok mu abarttık, neyse kestik başlıyoruz.  1. Kendinize bir içerik (ya da bir tanıtım yazısı) hazırlayın.
  2. Makalenizi yayınlayın ve indeks almasını bekleyin.
  3. Sıralamanızı kontrol edin ve iki üç gün kendi haline bırakın.
  4. Makalenizi (kaynağıyla beraber) yayınlanması için otoriter bir siteye gönderin.

Eeee, hiç bir şey anlamadınız tabi :) Ne yaptık ne oldu şimdi yukarıdaki adımları canlı örnek üzerinden anlatalım.

Bir kaç gün önce anahtar kelime yoğunluğu üzerine bir yazı yazmıştım. İndeksini aldı ve 13. sıradan sıralamaya girdi. Ardından 17. sıraya doğru gerilemeye başladı. 3-4 gün kadar bekledim. Ardından makaleyi bir haber sitesinin blog bölümünde yayınladım. (bu backlink'de benden olsun :) Site ismini buradan yazmıyorum, iki cümle önce belirttiğim anahtar kelimeyi aratınca hem doğal arama sonuçlarında hem de Google haberler bölümünde birinci sırada çıkıyor, görebilirsiniz :) )Makalenin sayfası sıralamadan "tamamen" uçtu. Yani SİTE YOK OLDU.


Ancaaaaak, işte can alıcı noktamız :)


Benim orijinal içerik yok olup, yerini "otoriter" ve "güvenilir" olan bir siteye bırakmış oldu ve üstelik normal aramalarda "5. Sıraya", Google "Haberler bölümünde ise "1. Sıraya" oturdu. Yukarıda yazdım, isterseniz bahsini ettiğim anahtar kelimeyi Google'da aratıp durumu açıkça görebilirsiniz. İşte Google'ın üzerinde yeni çalıştığı mantıkta bu. Eğer yazınız gerçekten ilgi görüyorsa önce otoriter site üzerinde test ediyor. Daha sonra ise onu silip tekrar sizin siteyi olması gereken yere taşıyor.


Önemli bir ayrıntı: Ekleyeceğiniz başlıklarda ilk ekleyen olmaya özen gösterin!Bağlayalım.


Eğer bir webmaster farklı farklı seo teknikleri geliştirmiyorsa ilerleme kaydedemez. İncelemek araştırmak üst sıraları hak etmek için çalışmak gözlemlemek ter dökmek zorundadır. Burada çok önemli olan bir şeyi belirterek bitirmek istiyorum. 


Ne yazıkki çoğu seo aç gözlüdür, hep "ben birinci olayım" der, bütünü kaçırır. Ben her zaman şunu derim; "Süzgeç kullan temiz trafik gelsin". Eğer birileri gerçekten yukarıda yazdığım anahtar kelimeyi arıyorsa birinci sıradaki siteye tıklar ve okur. Eğer düzgün bir içerikse ve konu ile ilgilenen birisiyse o kişi mutlaka ve mutlaka kaynak üzerinden yine gerçek sahibine ulaşacaktır. İlgilenen biri değilse elekten geçemez, boşu boşuna da bende lüzumsuz trafik oluşturmaz. Benim için böyledir.Önceki konu Seo Teknikleri 008 : Resimleri Veriye Dönüştürüp %20 Ek Performans

Sonraki konu Seo Teknikleri 010Rakiplerin Backlinkleri Ayağınıza GelsinSevgiler

1 yorum:

cafe koltukları dedi ki...

hocam ellerinize sağlık, gerçekten çok güzel şey izah etmişsiniz. konularınızı sırayla okuyorum ve gerçekten çok etkileniyorum. söylediklerinizin uygulamasını kendi sayfalarımda yapacağım. ayrıca hocam konuları işlerken eticaret sitelerinide düşünerek örneklerseniz çok memnun olurum. iyi çalışmalar.

Yorum Gönderme

Seo'dur seo :)