Quantcast

SAYFALAR

31 Eki 2014

Seo'ya Alternatif Yöntemler

Sektörünüzdeki rekabet oranlarına göre seo'nun geri dönüşümü uzun sürebilir. Aslında seo, nakitten çok vakit isteyen bir olaydır. Göreceli gibi görünse de parayı vermek, zaman planlaması ve buna uymaktan çok daha kolaydır. Yapılması gereken işlemler uzun vadeye yayılmak zorundadır.Ülkeden ülkeye değişmekle beraber dünya üzerinden genelleyecek olursak, % 67'lik (ComScore) kullanım oranıyla en çok tercih edilen arama motoru Google'dir. Dolayısı ile en hızlı geri dönüş alınabilecek alternatif yöntem sem'in sınıfına girer. Çıkılacak reklam, iyi planlanmış ve profesyonel birileri tarafından yapılacaksa, bu noktada Google Adwords reklamları çıkmak en güvenli ve hızlı dönüşü sağlayacaktır. Ayrıca Adwords reklamları, sadece arama motoru üzerinde de görünmekle kalmaz, belirlemiş olduğunuz internet siteleri üzerinde de yayınlanabilirler. 


Seo'ya alternatif olarak başvurulabilecek bir diğer yol ise smm yani sosyal medyada pazarlama yöntemleri olabilir. Yine bunda da ülkelere göre değişen kullanım istatistikleri incelenerek, en uygun sosyal medya sitesi seçilip, burada da hedef kitlenize göre reklamlar çıkabilir. Şu an için en uygun sosyal medya sitelerinin başında Facebook ve Twitter gelmekte.

Önerebileceğim ve diğer yöntemlerden açık ara farkla sıyrılmayı başaran yöntemlerden biri de eposta pazarlama olabilir. Yine bunda da hedef kitleye göre sitenizden haberdar edilmesi söz konusudur. Eposta pazarlamada dikkat edilmesi gerekenler içinde bu yazıyı okuyabilirsiniz.


Eğer PageRank'ı yükseltmeye çalışmak gibi bir düşünce olmaksızın bağlantılarınızı (backlink) farklı konu başlıkları açabildiğiniz forumlarda, sayfanızı ekleyebileceğiniz dizinlerde veya farklı sitelerde yorumlar yaparak da, seo'ya alternatif bir şekilde gerçek trafikler çekebilmeniz mümkün. 


Şöyle bir toparlayacak olursak; İnsanların en çok arama motorlarını kullandıkları bir ortamda, seo en iyi yöntem olabilir. Ancak, hem desteklemek amacıyla hem de seo'ya ayırabilecek bütçe veya zamanı olmayanlar için alternatif yöntemleri kullanmak, araştırmak, farklı sitelerde varlık göstermek ciddi anlamda sitenize değer ve dolayısıyla gerçek trafik katacaktır.


Her ne kadar alternatif yöntemler desekde, bunların çoğu seo ile aynı anda kullanılması daha sağlıklı sonuçlar doğuracak yöntemlerdir. Eğer seo üzerine fazla bilginiz yoksa, öncelikli olarak seo nedir konusunu iyice incelemeniz ve anlamanız daha faydalı olacaktır.Sevgiler