Quantcast

SAYFALAR

10 Eki 2014

Seo Teknikleri 004 | Gazetelerden Backlink

Ulusal Haber Sitelerinden Bağlantı

Seo Teknikleri : 004
Sınıfı : Backlink
Seviye : Orta Düzey
Etki Seviyesi : Sürekliliğe bağlı
Etki Süresi : Kısa ve uzun
Amaç : Kurumsal sitelerin güçlendirilmesi


Olay şu: Bilindiği üzere bağlantı düzenleri içinde bulunmak sizi filtreye sokabiliyor. Madem her şey doğal olmalı, o zaman biz de oyunu kuralına göre oynayacak ve site adresimizi kıytırık haber sitelerinde değil, resmen ulusal gazetelerin sitelerinde yayınlayacağız.
  1. Önce ulusal bir gazete belirleyin.
  2. Sarı sayfalar (ilanlar) bölümü ile iletişime geçin.
  3. Bir kaç kelimelik bir ilan verin. 
  4. İlanınızın sonuna da iletişim bilgisi olarak web site adresinizi ekletin.
Bu size en fazla 15-20 liraya patlayacak. Olur mu demeyin, büyük gazetelerin web sayfalarındaki ilanlara bakıp durumu görebilirsiniz. Öyle ulu orta herkesin bilip kullandığı bir yol değil. Bilin ama kendinize saklayın. Emin olun yarın öbür gün bunun içinde ekstra para alırlar. Hiç değilse şimdiden sömürün gitsin. Etkisi var mı var. Nofollow olduğuna hiç bakmayın, hatta daha iyi. (Dofollow zaten yasak) Ne kadar çok olursa okadar iyidir. Birden fazla gazetede ve ayda en azından 2 kere vermek iyidir. Kurumsal firmalar için çok çok daha kıymetli bir yöntem. İlanınızda yükselmeyi hedeflediğiniz kelimenizin ve firma isminizin geçmesi önemli. Bunu bir nevi mini tanıtım yazısı gibi de düşünebilirsiniz :)

"Peki ne ilanı vereceğiz" diye sormayacağınızı ümid ediyorum. İster personel bulmak için kullanın, ister web sitemizi optimize edecek programcı aranıyor diye. Hep dediğim gibi; seo yaratıcılık ister, artık hayal gücü size kalmış. Bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Hem gerçek bir gazetede reklamınız çıkacak ve trafik gelecektir, hem de ulusal bir gazetenin web sayfasından bağlantı almış olacaksınız. Oh, kaymaklı kadayıf. Yöntem, seo teknikleri içinde backlink sınıfında yer alıyor. Eklemekte fayda var; Her ilan sürekli aktif kalmıyor ve genellikle gün bitince kaldırılır. Aslında oyunu doğru kurabilirseniz çok güçlü bir yöntem. Ama yılda bir veripte "bakayın bir şey oluyor mu" derseniz, pek bir faydasını göreceğinizi sanmıyorum. 

Ayrıca; İyice incelerseniz, ulusal gazete sitelerinden ilanları çeken botlar olduğunu ve çekilen sitelerde de yayınlandığını ve çoğunda da kalıcı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca ille de gazetelerde vermeniz gerekmiyor. Yine ulusal veya bölgesel dergilerde de verebilirsiniz. Yeter ki web sayfalarında da yayınlıyor olsunlar. Bütün gazetelerinde izin vermediklerini söylemeden geçmeyelim. Ya da en azından seçici davranıyorlar diyelim.


Sonraki konu SeoTeknikleri 005 : Farklı Fotoğraflar

Önceki konu SeoTeknikleri 003 : Dmoz Backlink

Sevgiler

2 yorum:

Sanal Sözlük dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
sinema izle dedi ki...

şunu çok samimi bi şekilde söylüyorum sitenizi çok beğendim ilginç etkili ve diğer sitelerden farklı şeylere değiniyorsunuz yolunuz açık olsun bundan sonr sürekli takipçinizim

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)