Quantcast

SAYFALAR

7 Eki 2014

Seo Teknikleri 003 | Dmoz Bağlantı

Dmoz Kayıtlı Siteniz Olsun

Seo Teknikleri : 003
Sınıfı : Backlink
Seviye : Orta Düzey
Etki Seviyesi : Çok Güçlü
Etki Süresi : İlk güncelleme
Amaç : Dmoz backlink.


Olay şu: Her webmaster, dmoz'da kayıtlı bir websitesi olsun ister. İşin kurtları için tırı vırı gelebilir ama oldukça kurnazca bir teknik sayılır. İster dmoz olsun ister diğer dizinler. İnsanlar siteleri için bir süre çalışır ve bir şekilde dmoz ve diğer dizin sitelerine alınırlar. İlle site sahibinin kayıt olması gerekmiyor. Bazen site sahibi ekliyor ve kabul oluyor. çoğu kez dmoz editörleri tarafından ekleniyor. Dmoz, ölü, kopmuş bağlantılar için "Robozilla" adında bir uygulama kullanır. Robozilla'nın görevi, bir sayfa taşındığında veya yok olduğunda bunu editörlere haber vermektir. Bizim amacımız, ölü bağlantıları Robozilla'dan önce bulup, kayıt etmek ve siteyi tekrar aktif hale getirmek. Hemen tırsmayın, düşündüğünüz kadar da hızlı hareket etmiyor bu uygulama. Belki sadece biraz şanslı olmak lazım. Böylece dmoz üzerinden bağlantımızın olduğu bir sitemiz olacak.
  1. Örnek olarak Dead Link Checker (ölü bağlantı kontrolü) sitesine girin.
  2. Arama hücresine bir site ismi girin ve aratmaya başlayın. (Bu örneğimizde dmoz'u verdik, ama siz başka bir rehber (dizin) sitedeki bağlantıları da taratabilirsiniz.)
  3. Arama sonuçlandığında, kırık olarak görünen sitelerin boşa düşüp düşmediklerini kontol edin.
  4. Boşta görüpte uygun gördüğünüz alan adlarını kayıt edin.
Artık elinizde dmoz üzerinde kaydı olan bir siteniz var. Dilediğiniz gibi kullanın. Bu maddeyi seo teknikleri içine almak ne kadar doğru oldu bilemiyorum. O yüzden sınıfını "Backlink" olarak belirttim. Tekniği ille de dmoz üzerinde kullanmak zorunda değilsiniz. Araştırmanızı başka rehber siteler üzerinde de yapabilirsiniz. Hatta rehber site olması da gerekmiyor. Artık hayal gücünüz nereye kadar elveriyorsa ona göre kullanın işte :)

Bir trik daha eklemek gerekirse; Yukarıda verdiğim "Dead Link Checker" bağlantısını ücretli olarak kullanabilirsiniz. Size çok zaman kazandıracaktır. Otomatize ettiğinizde aylık sadece 10$ ödeyerek izlemek istediğiniz 5 siteyi ekleyebilir, kırık bağlantı bulduğunda size mail olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. Hatta 40$ ödeyerek olayı abartıp 100 site ve 500.000 bağlantıya kadar da yolu var. Tabi benim verdiğim siteye bağlı kalmayın. Biraz araştırma ile bu hizmetin daha iyisini daha ekonomik ücretlere ve hatta ücretsiz olarak bile alabileceğiniz sitelere ulaşabilirsiniz. Örnek olması amacıyla dizin siteleri bölümündeki siteleri de sorgulatabilir ya da sitenizi eklemek için kullanabilirsiniz. Bu teknik ile uğraşmak istemeyenler ucuz yollu bir şekilde dmoz kayıtlı site satın almayı da düşünebilirler. Bununla ilgili ayrıntıları ise ilerleyen günlerde işleyeceğim.


Sonraki konu SeoTeknikleri 004 : Gazetelerden Backlink


Önceki konu SeoTeknikleri 002 : Filtreden ÇıkmakSevgiler

2 yorum:

Metin2 Hile dedi ki...

r10 da konunuza geliyorum devamını bekliyorum hocam.

dergi dedi ki...

Paylaşımınız için teşekkürler.. Çok faydalı oldu.. Kolay gelsin!

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)