Quantcast

SAYFALAR

30 Eki 2014

Seo Neden Gereklidir?

Eğer hobi amaçlı bir web sitesi hazırlamamışsak, yani birilerinin girip çıkması, paylaştığımız içeriklere göz gezdirmesi bizim için önemli değilse söylenecek pek bir şey yok demektir. Ama eğer ürün veya hizmet satıyorsak ve bunlardan bir kâr, bir ciro elde etmeye çalışmak gibi bir amacımız varsa, trafiğe de ihtiyacımız olduğu anlamına gelir. Eğer özellikle uzun vadeli yatırım bir yapmak ve bu yatırımın geri dönüşünü en kârlı bir şekilde görmek istiyorsanız, bu işin yolu sitenize seo çalışmaları yaptırmaktan ve/veya profesyonel bir seo ile çalışmaktan geçer. 


Amatör bir şekilde iki tane içerik ekleyim, nasılsa kendi kendine sitem üst sıralara çıkar derseniz sadece kendinizi kandırırsınız. Sonuçta rakipleriniz boş durmuyor ve çoğu profesyonel veya bu yolda ilerleyen insanlar.


Şöyle bir örnek üzerinden düşünelim; Bir hizmet satıyorsunuz ve bu hizmeti satan 100 farklı web sitesi var. Google üzerinde de toplam 10 sayfa gösterildiğini varsayalım. İnsanlar arama motoruna girdiklerinde arama yapacak ve ilk 100 kişi sıralanacak. 


Sizce en son sayfadan mı yoksa ilk baştakinden mi incelemeye başlarlar? Cevap, "Tabi ki ilk baştakinden" olacaktır. O zaman ikinci soru devreye giriyor. "İlk sayfada kimler yer alacak?" İşte bu sorunun cevabı da seo'da, sem'de, smm'de yatıyor.


İşte bu yüzden, algoritmalarda değişiklikler revizeler olsa da, seo bugünde yarında tüm zamanlarda da hep gerekli olacaktır.


Eğer konuya çokta hakim değilseniz, elinize güzel bir kahve alıp, uzunca bir şekilde ele aldığım seo nedir konusunu okuyabilirsiniz.


Sevgiler