Quantcast

SAYFALAR

21 Eyl 2014

Seo Teknikleri 002 | Filtreden Çıkmak

Domain Süresini Uzatıp Cezadan Kurtulma

Seo Teknikleri : 002
Sınıfı : Seo
Seviye : İleri Düzey
Etki Seviyesi : Güçlü
Etki Süresi : 1-7 gün
Amaç : Domain'i uzatarak sandbox'dan çıkmakOlay şu: Siteniz, basit yada bilmediğiniz bir sebepten dolayı en önemli anahtar kelimelerinizde sıralamalardan tamamen kayboldu yada 30, 60, 90 gibi bir cezaya (30 sıra birden geriye düşmek gibi) girdiniz. Dürüst olalım, ne yaptığınızı bilmemeniz mümkün değildir. O yüzden "basit" bir sebepten diye yazdım. Alan adı sürenizi uzatıyorsunuz ve filtreden çıkıyorsunuz.
  1. Kayıt firmanıza gidip giriş yapın.
  2. Filtreye giren alan adını seçin.
  3. En az 1 en çok 3 yıl olmak üzere süresini uzatın.
Bir kaç önemli ayrıntıya yer verelim. Yöntemi yılda en fazla 2 kere uygulayabilirsiniz. Tamamen tecrübe ile sabittir. Aksini denemeyin, ben bir kaç kere denedim yemedi. Cezaların çeşit çeşit olduğunu, siteniz çok güçlü, yüksek bir pagerank, trustrank ve backlink değerine sahip olsa da filtreye her zaman girilebileceğini ve her filtreden çıkış için farklı farklı çalışmaların yapılması gerektiğini unutmamak lazım. Özellikle uzun kelime grupları ile çalışanlar sık sık filtreye girerler. Bu kişiler içinde ideal bir çözümdür (yeri gelmişken, uzun kuyruk kavramı ilginizi çekiyorsa tavsiye ederim). 

Ağır olduğunu düşündüğünüz bir cezaya girmişseniz 10 yıla kadar uzatın. Ajandama bakıyorum, 10 yıl uzatma işlemini toplam 7 kere denemişim. Hepsi de aynı sorunlardan dolayı girdiğim cezalardı (farklı siteler), Dördünde çıkmış diğer üçünde hiç tınlamamış bile. Seçim sizin. Sandbox özellikle henüz yeni sayılabilecek sitelere uygulanır. (Sandbox'ı Google yazılımları arasından inceleyebilirsiniz) Ortalığın çöplüğe çevrilmemesi hedeflenmiştir. Kimilerine göre seo teknikleri ile alan adının uzatmanın ne ilgisi var dense de, uzatma işlemi ile oyundaki tavrınızı ve oyuna devam edeceğinizi belirtmiş olursunuz. Doğrudan değil, dolaylı ilişkisi vardır ve bir yerlerde de yazıyor olması gerekmiyor. Tamamen deneme yamulma yöntemleri ile keşfettiğim tekniklerden birisidir.

Ekonomik ve etkili bir yoldur. Ancak yüksek bir beklenti içerisinde olmamak, her filtreden çıkaracak diye de bakmamak lazım. 20 lira vermek zor gelecekse biraz araştırma yapın, mesela "domain renewal code" şeklinde aramalar yaparak yenileme için indirimli kupon kodları bulabilirsiniz. Unutmayın, seo araştırma ve yaratıcılık ister :)

Sonraki konu SeoTeknikleri 003 : Dmoz Backlink


Önceki konu SeoTeknikleri 001 : Exif Backlink


Sevgiler

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Peki bu yöntemi maule spam cezası almış sitelerde denediniz mi acaba ?
R10.NET - KRALMURAT

Adsız dedi ki...

Deneyip sonuçlarını gözlemlemek lazım. Sonuçta kupon kodu kullanarak alan adını uzatmak büyük bir para değil. Ama mantıken "manuel" spam cezası almış bir siteye hemen direk etkisi olmaz. Ama cezadayken alan adını uzatırsan, cezadan çıktığında site daha da güçlenecektir ve faydasını görürsün.

Adsız dedi ki...

1 adet sitemde denedim 1 sene uzatım bakalım buraya yazacam sonuç alırsam

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)