Quantcast

SAYFALAR

17 Eyl 2014

İşini Asla Google'a Bırakma

Seo ve Webmasterlar için Sürdürülebilirlik, Disiplin ve İçerik İlişkisi

 1. Tıklama oranları meta etiketler ile doğrudan ilişkilidir. Arama sonuçlarında kendi oluşturduğunuz meta açıklamalar gösteriliyorsa bilin ki sitenizde hayat var. Metalarınızı hep kendiniz oluşturmaya çalışın ve Asla Google'a bırakmayın.
 2. Pazarın lideri Google bile arama yapan kullanıcıları anlamaya çalışırken siz neyi anlamaya çalışıyor, neye odaklanıyorsunuz? Bir kere daha düşünün. Gerisi basit şeyler.
 3. Farklı arama motoru ziyaretçileri, farklı görüşlerdeki insanları temsil eder ve çoğu kemikleşmiştir. X bir konu üzerinde Bing ziyaretçilerinin, Google ziyaretçilerinden daha fazla sayfada kalma eğilimi gösteriyor oluşu, şans olmasa gerek. Bunu önemseyin ve gözlemleyin.
 4. Seo seo diye algoritma peşinde koşmayın. Ziyaretçiler meşgul insanlar. Yoksa neden %80'i ilk sıradakine tıklasınlar ki! Sürdürülebilir bir plan dahilinde, dolu ve doğru içeriklere odaklanın.
 5. Asla acele etmeyin, bu uzun bir yol. En büyük balık bile küçük lokmalar halinde bitirilebilir, bunu sakın unutmayın.
 6. Bir sorun olduğunda aynı anda bir çok değişikliğe birden gitmeyin. Tek tek yapın, gözlemleyin, gerekirse değişikliği geri alın.
 7. Her seo veya webmaster'ın ekipman ve yardım alabileceği siteler farklıdır. Hepsine birden aynı anda yüklenmeyin.
 8. Siteniz üzerinde yapılacak işleri küçük parçalara ve günlere bölün. Aksi halde aşırı yük binimi yüzünden çabuk havlu atarsınız. Süreç güven sürecidir, yaptığınız planlara kesinlikle sadık kalın.
 9. Taze ve küçük bir balık, bayat ama büyük bir balıktan daha iyidir.
 10. Cesur olun. Belki günde 1 kişi bile tıklamayacak olsa da ziyaretçilerinizi tanımak için anketleri ihmal etmeyin.
 11. Siz kendi sitenize saygı duymuyorsanız, ziyaretçileriniz hiç duymaz. Belki saatler belki günlerinizi harcamanız gerekebilir. Hiç yılmadan en doğru arayüzü seçmeye, benzersiz ambleminize yer vermeye çalışın.
 12. Daha yaratıcı olun. Aslında iyi bir seonun başka da bir malzemeye ihtiyacı pekte olmaz ama yine de önce bi seo ne demek diye derinlemesine bir hikayeye göz atmak faydalı olabilir :)
Sevgiler

1 yorum:

Zaman Teknoloji dedi ki...

ilk önce teşekkürler ama google olmadan bu işler olmuyor, bir türlü sitemizi de googleye beğendiremedik :)

Yorum Gönder

Seo'dur seo :)